Enneagram Test

Jak przeprowadzić badanie?

1. Po przeczytaniu każdego pytania zaznacz je kliknięciem myszy, tylko wtedy, jeżeli odpowiedź brzmi „tak”.

2. W odpowiedzi uwzględniaj przeważające, zdecydowane tendencje, a nie zachowania sporadyczne.

3. Jeżeli dokonałeś w swoim życiu świadomych zmian postaw, to skup się na zachowaniach z pierwszego okresu dorosłego życia, jeszcze przed zmianami

4. Po zakończeniu testu użyj przycisku „podsumuj”. Jeżeli chcesz powtórnie wykonać test użyj przycisku „wyczyść” i zacznij badanie od początku.

5. Następnie przeczytaj krótkie opisy tych typów, w których uzyskałeś więcej niż 5 punktów, lub pierwsze trzy opisy z najwyższą punktacją.

Nikt z nas nie jest „typem osobowości”, a sformułowanie to, z braku trafniejszego, używane jest niejako symbolicznie. Każdy z nas posiada jednak bloki predyspozycji, które zostały zbudowane w oparciu o nieuświadomione schematy zachowań i brak równowagi w używaniu wszystkich ośrodków inteligencji. O odkrycie takich schematów, a nie o „szufladkowanie”, właśnie nam chodzi. Z tego powodu w wynikach testu może pojawić się kilka zbliżonych do siebie liczb. Opisy świadomych zachowań mają na celu doprecyzowanie pierwotnych predyspozycji, występujących najczęściej w pierwszym okresie dorosłego życia.

»» PRZEJDŹ DO – ENNEAGRAM TEST ««